PREDAJ

Valaská - dom na predajDom Dom Záhrada Posledný dom v rade na kopci Výhľad z domu Cesta pred domom


Cena49 000 EUR (dom 19 000 EUR + záhrada 1501 m2 30 000 EUR)
Zastavaná plocha146 m2
Záhrada1501 m2
RekonštrukciaNutná - 15-20 000 EUR
KúrenieNutná rekonštrukcia, rozvody na ústredné kúrenie, v obci je plyn
VodovodObecný vodovod
OdpadKanalizácia
StavbaTehlová


Rodinný dom je obkolosený z veľkej časti záhradou s výmerou 1501 m2 , z jednej strany málo frekventovanou kvalitnou prístupovou komunikáciou, za ktorou je hustý les. Je posledným domom v zastavanej časti obce.

Dom má vynikajúcu polohu. Keďže sa nachádza v svahovitom teréne na jednom z najvyšších miest obce, poskytuje nádherné niekoľkokilometrové panoramatické výhľady na celú obec a jej široké okolie, hory Slovenského Rudohoria a rieku Hron. Vzhľadom na jeho polohu na konci obce, členitý terén, veľkú záhradu a pôdorys v tvare L poskytuje aj dostatok súkromia.

Zároveň využíva aj benefity vyplývajúce z existujúcej uličnej komunity. Je vhodný na rekrečné využitie najmä pre tých, ktorý dokážu oceniť existujúce prírodné danosti danej lokality a obľubujú súkromie. Takisto je vhodný na trvalé obývanie najmä pre profesie vystavené stresu alebo pracovnému preťaženiu, pretože okolitá príroda a kľud poskytujú dokonalý relax.

Dom je murovaný, celý podpivničený s dobrou tepelnou izoláciou. Pivničná časť stavby je čiastočne zapustená do svahu. Prízemie domu tvorí predsieň, kúpeľňa s WC, komora, veľká kuchyňa a 3 izby. Z kuchyne sa vychádza na balkón. Podkrovie je nevyužité. Pivničná časť pozostáva z niekoľkých miestností, pričom jedna je dostatočne svetlá a veľká a tým vhodná napríklad na výstavbu krbu. Súčasťou domu je aj murovaná a tiež podpivničená garáž.

Dom je postavený v lokalite využívanej predovšetkým na celoročnú rekreáciu v Nízkych Tatrách a Slovenskom Rudohorí. Oblasť je navštevovaná milovníkmi lyžovania, turistiky, golfu. Okolité lesy ovplývajú bohatstvom hríbov, lesných plodov a zvierat. V obci sú zachované niektoré folklórne tradície, napríklad počas Vianoc.Približné vzdialenosti :

do 500 m : bankomat, obchody s potravinami, ovocím a mäsom, občerstvenie, lesy

do 1000 m : vlak, autobus, kostol, pošta, hotel, tlač, menšia obchodná zóna, škola, lekár, lekáreň, internet

do 5 km : Tesco, BILLA, Lidl, Kaufland, Brezno, Bystrianska jaskyňa, golfový areál, lyžiarke vleky, biatlonový areál, Čiernohronská železnička, tenisové kurty, diskotéky, reštaurácie, prírodné kúpalisko, Tále, Mýto pod Ďumbierom, Osrblie, Chvatimech, Podbrezová

do 15 km : Srdiečko, Chopok, Ďumbier, Čertovica, Vepor

do 40 km : Banská Bystrica.

Kontakt : e-mail: jozef.stasik1@gmail.comBrezno Čertovica Chopok Golf - Tále Slovenské Rudohorie Nízke Tatry